فایل ورد word مقاله اثربخشي آموزشي مفاهيم رويکرد شناختي- رفتاري توأم با تن‌آرامي بر کاهش درد ميگرن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله اثربخشي آموزشي مفاهيم رويکرد شناختي- رفتاري توأم با تن‌آرامي بر کاهش درد ميگرن دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله اثربخشي آموزشي مفاهيم رويکرد شناختي- رفتاري توأم با تن‌آرامي بر کاهش درد ميگرن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله اثربخشي آموزشي مفاهيم رويکرد شناختي- رفتاري توأم با تن‌آرامي بر کاهش درد ميگرن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله اثربخشي آموزشي مفاهيم رويکرد شناختي- رفتاري توأم با تن‌آرامي بر کاهش درد ميگرن :


تعداد صفحات : 14

مقدمه:سردرد میگرنی جزء شایع ترین شکایت ‌هایی است که درکلینیک ‌های نورولوژی مورد بررسی قرار می ‌گیرد.
هدف: هدف این پژوهش اثربخشی آموزشی مفاهیم رویکرد شناختی- رفتاری توأم با تن آرامی بر کاهش درد میگرن بود.
روش: پژوهش حاضر از نوع نیمه آزمایشی پیش‌ آزمون ـ پس‌ آزمون با گروه کنترل بود. جامعه آماری این پژوهش شامل تمامی زنان مبتلا به میگرن مراجعه کننده به کلینیک ‌های روانپزشکی سنندج در سال 1394 بود که تعداد 24 نفر (12 نفر آزمایش، 12 نفر کنترل) از زنان دارای مشکل میگرن به روش نمونه ‌گیری تصادفی ساده در دسترس به عنوان نمونه این پژوهش انتخاب شدند. ابزارهای سنجش پرسشنامه سنجش علائم سردرد میگرن نجاریان به عنوان پیش آزمون و پس‌ آموزان استفاده شد. در گروه آزمایش، آموزش رویکرد شناختی- رفتاری توأم با تن ‌آرامی در 8 جلسه ارائه شد، ولی هیچ آموزشی درگروه کنترل صورت نگرفت. برای تحلیل داده ها از آزمون تحلیل کوواریانس استفاده شد.
یافته ‌ها: نتایج نشان داد که آموزش رویکرد شناختی- رفتاری توأم با تن ‌آرامی بر کاهش درد میگرن در زنان مراجعه ‌کننده به کلینیک‌ های روانپزشکی مؤثر است که توانسته است به صورت معناداری درد میگرن زنان گروه آزمایش را کاهش دهد (0/05P).
نتیجه‌گیری: با توجه به یافته ‌های این پژوهش، می توان از آموزش شناختی- رفتاری توأم با تن‌ آرامی برای کاهش درد میگرن استفاده کرد.

لینک کمکی