فایل ورد word مقاله بررسي تأثير بازي‌هاي شناختي بر انعطاف شناختي کودکان داراي اختلال رياضي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله بررسي تأثير بازي‌هاي شناختي بر انعطاف شناختي کودکان داراي اختلال رياضي دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله بررسي تأثير بازي‌هاي شناختي بر انعطاف شناختي کودکان داراي اختلال رياضي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله بررسي تأثير بازي‌هاي شناختي بر انعطاف شناختي کودکان داراي اختلال رياضي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله بررسي تأثير بازي‌هاي شناختي بر انعطاف شناختي کودکان داراي اختلال رياضي :


تعداد صفحات : 20

مقدمه: بازی‌درمانی در بهبود مشکلات شناختی کودکان دارای اختلالات یادگیری اثربخش می‌باشد.
هدف: هدف پژوهش حاضر بررسی اثربخشی بازی‌های شناختی (بازی‌های مبتنی بر کارکردهای اجرایی) بر انعطاف شناختی دانش‌آموزان دارای اختلال ریاضی بود.
روش: در این پژوهش که از طرح شبه‌آزمایشی پیش‌آزمون- پس‌آزمون با گروه کنترل استفاده شد، 20 نفر از دانش‌آموزان دارای اختلال ریاضی که از طریق نمونه‌گیری هدفمند انتخاب شده بودند، به صورت تصادفی به دو گروه کنترل و آزمایش (هر گروه 10 نفر) تقسیم شدند. به منظور سنجش عملکرد عملکرد انعطاف شناختی از آزمون کارکردهای اجرایی ویسکانسین (گرانت و برگ، 1948) استفاده شد. داده‌های حاصل از پژوهش نیز با آزمون تحلیل کواریانس چندمتغیری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
یافته‌ها: یافته‌ها نشان داد که گروه آزمایش در مقایسه با گروه کنترل، پس از شرکت در مداخله، در نتایج آزمون از نظر آماری تفاوت معناداری دارند.
نتیجه‌گیری: بازی‌های شناختی منجر به بهبود عملکرد انغطاف شناختی کودکان دارای اختلال ریاضی می‌شود.

لینک کمکی