فایل ورد word مقاله افزايش سطح گلبول هاي سفيد خون و خطر ابتلا به سندرم متابوليک: يک مطالعه متاآناليز دوز-پاسخ

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله افزايش سطح گلبول هاي سفيد خون و خطر ابتلا به سندرم متابوليک: يک مطالعه متاآناليز دوز-پاسخ دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله افزايش سطح گلبول هاي سفيد خون و خطر ابتلا به سندرم متابوليک: يک مطالعه متاآناليز دوز-پاسخ  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله افزايش سطح گلبول هاي سفيد خون و خطر ابتلا به سندرم متابوليک: يک مطالعه متاآناليز دوز-پاسخ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله افزايش سطح گلبول هاي سفيد خون و خطر ابتلا به سندرم متابوليک: يک مطالعه متاآناليز دوز-پاسخ :


تعداد صفحات : 21

زمینه و هدف: افزایش سطح گلبول‌های سفید خون از عوامل خطر شناخته شده بیمارهای قلبی-عروقی می باشد. با توجه به عوامل خطر مشترک بین بیماری های کاردیومتابولیک، در این مطالعه متاآنالیز به بررسی ارتباط سطح گلبول‌های سفید خون و خطر ابتلا به سندرم متابولیک خواهیم پرداخت.
روش بررسی: جستجوی مطالعات مربوطه از پایگاه اطلاعاتی PubMed ،Embase Scopus, تا 5 آبان 1396(27 اکتبر 2017( انجام شد. نسبت شانس تطبیق یافته و فاصله اطمینان 95 درصد از مقالات استخراج شدند و برای بررسی ارتباط از مدل اثرات تصادفی استفاده شد.
یافته‌ها: از تعداد 3542 مقاله یافت شده، پس از مرور عناوین، 68 مقاله مرتبط شناسایی و وارد مرحله ارزیابی چکیده مقالات شدند و در نهایت 17 مقاله معیارهای ورود به مرحله نهایی متاآنالیز را کسب کرد. بر اساس یافته‌ها، نسبت شانس تطبیق یافته 35/2 (فاصله اطمینان 95%، 3.05-1.81) برای نسبت بزرگترین چارک به کوچکترین چارک گلبول ‌های سفید خون با خطر سندرم متابولیک مشاهده‌ شد. علاوه براین، بر اساس ده مطالعه وارد شده به آنالیز دوز-پاسخ، نسبت شانس ابتلا به سندرم متابولیک به ازای هر 1000 میکرولیتر افزایش سطح گلبول های سفید خون برابر با 1.20 (فاصله اطمینان 95%، 1.34-1.10) بدست آمد.
نتیجه‌گیری: یافته‌ها نشان می‌دهد که سطح بالای گلبول‌های سفید خون به عنوان یک فاکتور التهابی ممکن است با ابتلا به سندرم متابولیک ارتباط داشته باشد و این ارتباط از نوع دوز-پاسخ می‌باشد. همچنین احتمال خطر در گروه سنی بالاتر و در زنان نسبت به سایرین بیشتر است. برای بررسی رابطه علیتی نیاز به مطالعات آینده‌نگر و استفاده از فاکتورهای ژنتیکی در پژوهش‌های آینده خواهد بود.

لینک کمکی