فایل ورد word مقاله بررسي آنتي بيوگرام و رديابي ژن‌هاي مرتبط بيماري‌زا در سويه‌هاي انتروکوکوس فکاليس

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله بررسي آنتي بيوگرام و رديابي ژن‌هاي مرتبط بيماري‌زا در سويه‌هاي انتروکوکوس فکاليس دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله بررسي آنتي بيوگرام و رديابي ژن‌هاي مرتبط بيماري‌زا در سويه‌هاي انتروکوکوس فکاليس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله بررسي آنتي بيوگرام و رديابي ژن‌هاي مرتبط بيماري‌زا در سويه‌هاي انتروکوکوس فکاليس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله بررسي آنتي بيوگرام و رديابي ژن‌هاي مرتبط بيماري‌زا در سويه‌هاي انتروکوکوس فکاليس :


تعداد صفحات : 17

زمینه و هدف: انتروکوکوس‌ها، پاتوژن های فرصت‌طلبی هستند که بیماری‌زایی آن‌ها ناشی از حضور چند ژن عامل بیماری‌زایی است. شیر الاغ منبع تغذیه‌ا ی جدید غیر آلرژیک برای انسان است؛ لذا بررسی الگوی مقاومت آنتی‌بیوتیکی و تشخیص حضور برخی ژن‌های مهم و مؤثر در بیماری‌زایی انتروکوکوس فکالیس‌های جداسازی شده از آن ضرورت دارد.
روش بررسی: در این مطالعه تجربی، تعدادی سویه‌ انتروکوکوس فکالیس از شیر الاغ جمع آوری شد. الگوی مقاومت این سویه‌ها نسبت به ده آنتی‌بیوتیک از جمله ونکومایسین بر اساس پروتکل CLSI و با استفاده از آزمون فیشر مورد بررسی و مقایسه قرار گرفت. آزمون تکثیر ژن‌های بیماری‌زایی gelE، esp، ace، as و efaA به کمک PCR صورت گرفت.
یافته ها: سویه‌های انتروکوکوس فکالیس نسبت به آنتی‌بیوتیک‌های اریترومایسین و آزیترومایسین مقاوم و نسبت به آمپی‌سیلین و پنی‌سیلین حساس بودند. سویه های LUB93929 و LUB93101 جداسازی شده در مطالعه قبلی، به ترتیب نسبت به ونکومایسین حساس و مقاوم بودند. آزمون PCR نشان داد که هر دوسویه‌ی انتروکوکوس فکالیس به همراه سویه شاهد، دارای ژن‌های gelE، efaA و ace بودند. ژن as تنها در یک سویه حضور داشت. در نهایت در هیچ‌کدام از سویه ها ژن esp مشاهده نشد.
نتیجه‌گیری: علیرغم وجود برخی ژن های بیماری‌زا و مقاومت به ونکومایسین در برخی از سویه‌ها، به دلیل عدم وجود مجموع فاکتورهای بیماری‌زایی، سویه های انتروکوکوس فکالیس شیر الاغ احتمالاً بیماری‌زا نباشند. ژن epsدر تشکیل بیوفیلم و اجتماع عفونت های بیمارستانی دخالت دارد، سویه های انتروکوکوس فکالیس شیر الاغ بیوفیلم تشکیل نمی دهند و از این رو به نظر می‌رسد که مشکل ساز نباشند.

لینک کمکی