فایل ورد word مقاله بررسي اثر محافظتي سياه دانه بر پارامترهاي اسپرم در موش‌هاي دريافت کننده نانوذره اکسيد تيتانيوم در زمان تکامل جنيني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله بررسي اثر محافظتي سياه دانه بر پارامترهاي اسپرم در موش‌هاي دريافت کننده نانوذره اکسيد تيتانيوم در زمان تکامل جنيني دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله بررسي اثر محافظتي سياه دانه بر پارامترهاي اسپرم در موش‌هاي دريافت کننده نانوذره اکسيد تيتانيوم در زمان تکامل جنيني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله بررسي اثر محافظتي سياه دانه بر پارامترهاي اسپرم در موش‌هاي دريافت کننده نانوذره اکسيد تيتانيوم در زمان تکامل جنيني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله بررسي اثر محافظتي سياه دانه بر پارامترهاي اسپرم در موش‌هاي دريافت کننده نانوذره اکسيد تيتانيوم در زمان تکامل جنيني :


تعداد صفحات : 10

زمینه و هدف: نانوتکنولوژی عبارت است از دست‌کاری دقیق و کنترل‌شده ساختار اتمی یا مولکولی مواد در مقیاس نانو به‌منظور تهیه ریز ذراتی با خصوصیات نوظهور و کاربردهای خاص. بسیاری از مطالعات in vivo و in vitro نشان‌دهنده اثرات منفی و مخرب نانو پارتیکلها بر سلول‌های زایای جنس نر است. ذرات نانو عبارت‌اند از ذرات اولیه‌ای که حداقل یکی از ابعاد آن‌ها کمتر از 100 نانومتر باشد.
مواد و روش ها: در این مطالعه 20 سر موش بالغ نژاد (NMRI) سن 8-6 هفته با وزن 30-25 گرم استفاده شد. موش‌های بالغ جهت انجام جفت‌گیری به‌صورت 2 موش ماده بالغ همراه با یک موش نر بالغ در یک قفس قرار داده شدند. موش‌های حامله به‌صورت تصادفی به 4 گروه (کنترل تیتانیوم سیاه‌دانه تیتانیوم سیاه‌دانه) تقسیم شدند. موش‌ها با تکنیک جابجایی مهره‌های گردنی قربانی شدند. با استفاده از لام نئوبار و در زیر میکروسکوپ نوری شمارش اسپرم‌ها و مورفولوژی اسپرم موردبررسی قرار می‌گیرد.
نتایج: در این بررسی پارامترهای سیمن ازنظر تعداد اسپرم و مورفولوژی اسپرم و وزن ارگان‌ها مورد مطالعه قرارگرفتند. کاهش تعداد اسپرم‌ها، افزایش اسپرم‌های غیرطبیعی و کاهش وزن در گروه تیتانیوم دیده شد که در گروه درمان به خاطرسیاه دانه این تغییرات جبران شدند)0.05 >P (.
یافته ها: نانوذره اکسید تیتانیوم می‌تواند باعث کاهش شمارش اسپرم و افزایش اسپرم‌های غیر طبیعی شود در مطالعات قبلی (حاج شفیها و همکاران) نشان دادند که نانو ذرات توانایی عبور از سد خونی- بیضه‌ای را دارند. سیاه دانه با توجه به اثر محافظتی وآنتی اکسیدانی سیاه دانه می‌تواند باعث بهبود اثرات سمی اکسید تیتانیوم شود.

لینک کمکی