فایل ورد word مقاله اثر ترهالوز بر بيان ژن پروتئين شوک حرارتي 70 در سلول هاي PC12 تيمار شده با پراکسيد هيدروژن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله اثر ترهالوز بر بيان ژن پروتئين شوک حرارتي 70 در سلول هاي PC12 تيمار شده با پراکسيد هيدروژن دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله اثر ترهالوز بر بيان ژن پروتئين شوک حرارتي 70 در سلول هاي PC12 تيمار شده با پراکسيد هيدروژن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله اثر ترهالوز بر بيان ژن پروتئين شوک حرارتي 70 در سلول هاي PC12 تيمار شده با پراکسيد هيدروژن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله اثر ترهالوز بر بيان ژن پروتئين شوک حرارتي 70 در سلول هاي PC12 تيمار شده با پراکسيد هيدروژن :


تعداد صفحات : 12

سابقه و هدف: استرس اکسیداتیو در پاتوژنز بیماری‌های مختلفی از جمله اختلالات عصبی دخیل می‌باشد. در این شرایط استرس‌زا، پروتئین شوک حرارتی 70 (HSP70) از سلول‌ها مراقبت می‌کند. لذا، القاء فارماکولوژیک آن می‌تواند اثر محافظتی داشته باشد. دی ساکارید ترهالوز دارای اثرات مفید متعددی از جمله اثر آنتی اکسیدانی است. اما اثر آن بر روی HSP70 مشخص نمی‌باشد. بنابراین، این مطالعه به منظور بررسی اثر ترهالوز بر بیان ژن HSP70 در سلول‌های PC12 فئوکروموسیتومای موش صحرایی که با پراکسید هیدروژن تیمار شدند صورت گرفت.
مواد و روش‌ها: در این مطالعه، سلول‌های PC12 با ترهالوز (5/12، 25 و 50 میلی مولار) به مدت 24 ساعت پیش تیمار شدند. سپس، با پراکسید هیدروژن (100 میکرومولار) به مدت 24 ساعت تیمار شدند. سپس، میزان بقای سلول‌ها به روش MTT بررسی شد. علاوه براین، بیان ژن HSP70 به روش Real-time polymerase chain reaction اندازه‌گیری شد.
یافته‌ها: نتایج نشان داد که پیش تیمار با ترهالوز به صورت وابسته به دوز، بقای سلول‌های PC12 را که با پراکسید هیدروژن مواجهه یافتند افزایش می‌دهد. علاوه بر این، بیان ژن HSP70 در این سلول‌ها که با ترهالوز پیش تیمار شدند افزایش یافت. همچنین، حداکثر مقدار بیان این ژن در غلظت 50 میلی مولار ترهالوز به دست آمد.
استنتاج: مطالعه حاضر نشان داد که ترهالوز از طریق افزایش بیان ژن HSP70 ، از سلول‌های PC12 در برابر پراکسید هیدروژن محافظت می‌کند.

لینک کمکی