فایل ورد word مقاله بررسي فراواني مورتاليتي CABG و عوامل مرتبط با آن در مرکز جراحي قلب حضرت فاطمه زهرا (س) مازندران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله بررسي فراواني مورتاليتي CABG و عوامل مرتبط با آن در مرکز جراحي قلب حضرت فاطمه زهرا (س) مازندران دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله بررسي فراواني مورتاليتي CABG و عوامل مرتبط با آن در مرکز جراحي قلب حضرت فاطمه زهرا (س) مازندران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله بررسي فراواني مورتاليتي CABG و عوامل مرتبط با آن در مرکز جراحي قلب حضرت فاطمه زهرا (س) مازندران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله بررسي فراواني مورتاليتي CABG و عوامل مرتبط با آن در مرکز جراحي قلب حضرت فاطمه زهرا (س) مازندران :


تعداد صفحات : 8

سابقه و هدف: یک راه درمان گرفتگی عروق قلب، روش جراحی می‌باشد. هدف مطالعه حاضر، تعیین فراوانی مورتالیتی عمل جراحی CABG و ریسک فاکتورهای آن در مرکز جراحی قلب مازندران بود.
مواد و روش‌ها: در این مطالعه مقطعی، 600 بیمار بررسی شدند. مرگ حین عمل جراحی و تا زمان ترخیص از بیمارستان و عوامل مرتبط و عوارض بعد از عمل، بررسی، ثبت و تحلیل شدند.
یافته‌ها: 2/57 درصد بیماران مرد بودند و میانگین سنی بیماران 11 ±62 بود. 65 درصد بیماران دارای اضافه وزن و چاقی بودند. 857 درصد فشارخون و 52 درصد دیابت داشتند. 8 نفر (33/1 درصد) از بیماران بعد از یک ماه از عمل جراحی فوت کردند که هیچ اختلاف معنی داری بین زن و مرد مشاهده نشد(578/0P). 2/12 درصد بیماران دچار نارسایی کلیه و 7/3 درصد دارای عفونت محل عمل جراحی شدند و ارتباط عفونت محل جراحی با مورتالیتی معنی دار بود (031/0 P).
استنتاج: عفونت ناحیه جراحی، ریسک فاکتور مهم مورتالیتی بعد از انجام CABG بود و در عفونت درروز های اول بعد از عمل جراحی، خطر فوت بیش‌تر بود. لذا تمهیدات بیش تر برای پیشگیری از عفونت، توسط تیم مراقبت و درمان توصیه می‌شود.

لینک کمکی