فایل ورد word مقاله بررسي فراواني و الگوي استفاده از شبکه هاي اجتماعي در دانشجويان پزشکي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله بررسي فراواني و الگوي استفاده از شبکه هاي اجتماعي در دانشجويان پزشکي دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله بررسي فراواني و الگوي استفاده از شبکه هاي اجتماعي در دانشجويان پزشکي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله بررسي فراواني و الگوي استفاده از شبکه هاي اجتماعي در دانشجويان پزشکي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله بررسي فراواني و الگوي استفاده از شبکه هاي اجتماعي در دانشجويان پزشکي :


تعداد صفحات : 9

سابقه و هدف: امروزه، شبکه‌های اجتماعی به یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتباطی در سطح جامعه و جهان تبدیل شده‌اند. این مطالعه با هدف تعیین الگوی استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بین دانشجویان پزشکی که مشاغل مهم و حساسی در نظام سلامت کشور به عهده خواهند داشت، انجام شد.
مواد و روش‌ها: در این مطالعه توصیفی تحلیلی 715 نفر از دانشجویان پزشکی ساری شرکت کردند. اطلاعات مرتبط با فراوانی و الگوی استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تمامی دانشجویان پزشکی گردآوری شد سپس داده‌ها وارد نرم‌افزار SPSS v21شده و مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار گرفت.
یافته‌ها: میانگین سنی دانشجویان 7/2±59/21 سال بوده است. 711 دانشجو (4/99 درصد) در شبکه‌های اجتماعی عضویت داشته‌اند. میانه استفاده روزانه از این شبکه‌ها 3 ساعت بود. بیش‌ترین دلایل استفاده از این شبکه‌ها ارتباط با دوستان (45/40 درصد) ذکر شده است. میانگین ساعات استفاده از این شبکه‌ها به‌طور معنی‌داری در دانشجویان مجرد بیش‌تر از دانشجویان متاهل بوده است(001/0p).
استنتاج: به طور کلی نتایج این مطالعه نشان از فراوانی بالای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بین دانشجویان پزشکی دارد. با توجه به نوظهور بودن شبکه‌های اجتماعی و مخاطرات احتمالی استفاده بیش از حد از آن، انجام مطالعات بیش‌تر روی جنبه‌های مختلف تاثیرگذار آن بر تحصیل و سلامت دانشجویان ضروری به نظر می‌رسد.

لینک کمکی