فایل ورد word مقاله تشخيص مولکولي اتيولوژي باکتريايي بيماري آرتريت روماتوئيد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله تشخيص مولکولي اتيولوژي باکتريايي بيماري آرتريت روماتوئيد دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله تشخيص مولکولي اتيولوژي باکتريايي بيماري آرتريت روماتوئيد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله تشخيص مولکولي اتيولوژي باکتريايي بيماري آرتريت روماتوئيد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله تشخيص مولکولي اتيولوژي باکتريايي بيماري آرتريت روماتوئيد :


تعداد صفحات : 9

سابقه و هدف: علل اتیولوژیک آرتریت روماتوئید بخوبی شناخته نشده است. هدف از این مطالعه کاربرد پرایمرهای عمومی و اختصاصی جهت ردیابی وجود باکتری‌ها در خون و مایع مفصل بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید بود.
مواد و روش‌ها: در این مطالعه تجربی، روش PCR برای شناسایی طیف وسیعی از باکتری‌ها به طور عمومی و استافیلوکوک آرئوس به صورت اختصاصی طراحی شد. 95 نمونه مایع مفصلی و 100 نمونه خون که در دمای 80- درجه سانتی‌گراد نگه‌داری شده بودند، بررسی شدند. استخراج ژنوم انجام شد. از پرایمر عمومی برای تکثیر ژن 16SrRNA و از پرایمر اختصاصی برای تکثیر ژن nuc استافیلوکوکوس اورئوس استفاده شد. سپس محصول پرایمر اختصاصی تعیین توالی شد و نتایج به دست آمده ضمن بررسی‌های مقایسه‌ای به صورت توصیفی تجزیه و تحلیل شدند.
یافته‌ها: نتایج نشان داد، از 95 نمونه مایع مفصل و 100 نمونه خون که در کشت باکتریولوژیک منفی گزارش شده بودند، به ترتیب 33 مورد (34 درصد) و 36 مورد (36 درصد درصد) وجود ژن عمومی 16Sr RNA ردیابی شدند. همچنین، به ترتیب در 21 مورد از نمونه‌های مایع مفصل و 1 مورد از نمونه‌های خون بیماران سویه‌های استافیلوکوکوس اورئوس مشاهده شد.
استنتاج: نتایج این مطالعه حاکی از وجود ژن 16SrRNA باکتری‌های مختلف از جمله استافیلوکوکوس آرئوس در مایع مفصل و خون بیماران بود. با استناد به این نتایج احتمالاً بتوان بخش قابل توجهی از اتیولوژی بیماری آرتریت روماتوئید را توضیح داد و بر مبنای آن پروتکل درمانی را اصلاح نمود.

لینک کمکی