فایل ورد word مقاله گفت‌و‌گوي ماه: ناکامي تحريم‌ها در سايه توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله گفت‌و‌گوي ماه: ناکامي تحريم‌ها در سايه توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله گفت‌و‌گوي ماه: ناکامي تحريم‌ها در سايه توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله گفت‌و‌گوي ماه: ناکامي تحريم‌ها در سايه توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله گفت‌و‌گوي ماه: ناکامي تحريم‌ها در سايه توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني :


تعداد صفحات : 16

همان طوری که اولِ سال گذشته اعلام شد، سال 90، سال جهاد اقتصادی بود. اگرچه هوشمندان و آگاهان می‌دانستند که این نام و این جهت گیری و شعار برای سال 90 یک امر لازم است، اما بعد تلاش‌های دشمنان در این سال هم همین را اثبات کرد و نشان داد. دشمنان ما از اوائل سال، حرکت خصمانه‏ خودشان را در عرصه اقتصادی نسبت به ملت ایران آغاز کردند؛ اما ملت ایران، مسئولین، آحاد مردم، دستگاه‏های مختلف، با تدبیرهای هوشمندانه ‏ای توانستند با این تحریم‌ها مقابله کنند و مواجهه‏ آن‌ها تا حدود زیادی توانست اثر این تحریم‌ها را خنثی کند و حربه‏ دشمن را کُند کند. سال 90، سال فعالیت‌های بزرگ علمی بود. سالی بود پر چالش، و سالی بود پر نشاط، و سالی بود که ملت ایران به فضل الهی توانست بر چالش‌های موجود غلبه کند.
ما امسال سال دیگری را در پیش داریم که به امید خدا و با توکل بر پروردگار، باز ملت ایران با فعالیت خود، با تلاش خود، با هوشمندی خود در این سال خواهد توانست پیشرفت‌های زیادی را برای خود به ارمغان بیاورد. به تشخیص من و بر طبق گزارش‌ها و مشاوره ‏با افراد مطلع و آگاه، به این نتیجه می‌رسیم که عرصه‏ چالش مهم در همین سال جاری ، عرصه اقتصادی است. جهاد اقتصادی چیزی نیست که تمام‏ شدنی باشد. مجاهدت اقتصادی، حضور جهادگونه در عرصه‏های اقتصادی، برای ملت ایران یک ضرورت است. من امسال تقسیم می‌کنم مسائل مربوط به جهاد اقتصادی را. یک بخش مهم از مسائل اقتصادی بر می‌گردد به مسئله‏ تولید داخلی. اگر به توفیق الهی و با اراده و عزم راسخِ ملت و با تلاش مسئولان، ما بتوانیم مسئله تولید داخلی را، آنچنان که شایسته‏ آن است، رونق ببخشیم و پیش ببریم، بدون تردید بخش عمده‏ای از تلاش‌های دشمن ناکام خواهد ماند.
پس بخش مهمی از جهاد اقتصادی، مسئله تولید ملی است. اگر ملت ایران با همت خود، با عزم خود، با آگاهی و هوشمندی خود، با همراهی و کمک مسئولان، با برنامه‏‌ریزیِ درست بتواند مشکل تولید داخلی را حل کند و در این میدان پیش برود، بدون تردید بر چالش‌هایی که دشمن آن را فراهم کرده است، غلبه‏ کامل و جدی پیدا خواهد کرد. بنابراین مسئله تولید ملی، مسئله‏ مهمی است.
اگر ما توانستیم تولید داخلی را رونق ببخشیم، مسئله ‏تورم حل خواهد شد؛ مسئله‏ اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلی به معنای حقیقی کلمه استحکام پیدا خواهد کرد. اینجاست که دشمن با مشاهده ‏این وضعیت، مأیوس و ناامید خواهد شد. وقتی دشمن مأیوس شد، تلاش دشمن، توطئه‌ی دشمن، کید دشمن هم تمام خواهد شد.
متن فوق، بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری است که در نوروز و آغاز سال 91 ایراد فرمودند.
ایشان با نام گذاری سال 91 به عنوان سال حرکت در جهت تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، بر رونق تولید در جهت حل مسئله تورم ، حل مسئله اشتغال و یافتن شیوه های مقابله با تحریم‌های خارجی علیه کشورمان تاکید بسیار فرموده‌اند.
به همین سبب میزگرد یا گفت‌وگوی ماه این شماره تدبیر به بررسی و تحلیل تاثیر توسعه تولیدات داخلی بر کنترل تورم و رشد اشتغال از یک سو و اثر آن بر مهار تحریم‌های بیگانگان علیه ملت و کشور از سوی دیگر می پردازد.
ضمن تشکر از مهمانان شرکت کننده در این میز گرد، این گفت و گو را می خوانیم .دریافت متن کامل

لینک کمکی