فایل ورد word مقاله گزارش ويژه: فـــــرهنگ و کــــارامـــدي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقاله گزارش ويژه: فـــــرهنگ و کــــارامـــدي دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقاله گزارش ويژه: فـــــرهنگ و کــــارامـــدي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقاله گزارش ويژه: فـــــرهنگ و کــــارامـــدي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقاله گزارش ويژه: فـــــرهنگ و کــــارامـــدي :


تعداد صفحات : 7

کنفسیوس می‌گوید اگر می‌خواهید برای یک سال برنامه‌ریزی کنید، برنج بکارید و برای ده سال، درخت، اما برای انسان‌سازی یک قرن زمان نیاز است.
منطقی که امروز زندگی همه جوامع را در دربرگرفته از حدود 1500 میلادی آغاز شده است. طوری که در جغرافیایی به نام اروپا، ابتدا تحولاتی در عرصه باورها و فرهنگ آغاز شده و پس از دو قرن نزاع‌های جدی فکری و تمدنی به انقلاب صنعتی منجر شد.
نتایجی که متعاقب بروز انقلاب صنعتی به دست آمد، ابتدا تغییراتی بود که در فکر ایجاد شده و سپس، رابطه میان مردم و حکومت متحول گردید که نتیجه آن تولید ثروت توسط مردم و استقلال آن‌ها از حکومت و سرآغاز نظام سرمایه‌داری بود.
تحولات امروز شرق آسیا، آمریکای لاتین و ترکیه این واقعیت را تأیید می‌کند که توسعه‌یافتگی تحقق نمی‌یابد مگر آن که افکار یک جامعه نسبت به زندگی، دنیا، دولت، حکومت، مقبولیت دچار تغییر شود. هر چند پروسه تحول در غرب در مقایسه با خارج از غرب تفاوت دارد که عمدتاً نخبه‌پروری است، اما اصول توسعه‌یافتگی که تابعی از نظم، تولید ثروت، خصوصی سازی، صنعتی شدن، رقابت، ورود به بازارهای جهانی و دولت ناظر است در همه دنیا مشترک است. اگر چه الگوهای توسعه‌یافتگی در جهان متفاوتند اما اصول توسعه‌یافتگی از 1500 میلادی تاکنون در سراسر دنیا مشترک بوده است.
به منظور بررسی رابطه فرهنگ و توسعه‌یافتگی، نشستی از سوی خانه مدیران سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد که در آن آقای دکتر محمود سریع‌القلم، استاد دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی و مشاور ارشد رئیس جمهوری، سخنانی را با محوریت فرهنگ و کارامدی ایراد کردند. آنچه در ادامه می‌خوانید، خلاصه‌ای از دیدگاه‌ها و نظرات ایشان است.دریافت متن کامل

لینک کمکی