فایل ورد word ويژگي ها و کارکرد هاي امام - خليفه در جامعه از ديدگاه اهل سنت (اشاعره) با تاکيد بر ديدگاه قاضي باقلاني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word ويژگي ها و کارکرد هاي امام - خليفه در جامعه از ديدگاه اهل سنت (اشاعره) با تاکيد بر ديدگاه قاضي باقلاني دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word ويژگي ها و کارکرد هاي امام - خليفه در جامعه از ديدگاه اهل سنت (اشاعره) با تاکيد بر ديدگاه قاضي باقلاني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word ويژگي ها و کارکرد هاي امام - خليفه در جامعه از ديدگاه اهل سنت (اشاعره) با تاکيد بر ديدگاه قاضي باقلاني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word ويژگي ها و کارکرد هاي امام - خليفه در جامعه از ديدگاه اهل سنت (اشاعره) با تاکيد بر ديدگاه قاضي باقلاني :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 22

چکیده مقاله:

از محوریترین مباحث در باب مساله امامت، بررسی ویژگی و کارکردهای امام – خلیفه است که اندیشمندان از هر دو فرقه(شیعه و سنی) بدان اهتمام داشتهاند. این جستار به نگاه هلا سنت با هدف تبیین دیدگاه قاضی ابوبکر باقلانی با روش اسنادی- کتابخانه ای به جمع آوری اطلاعات در این خصوص پرداخته و تجزیه و تحلیل در آن بر مبنای تحلیل محتوا است. این پژوهش در شمار پژوهش های توصیفی و از نظر هدف اکتشافی است. قاضی باقلانی، به تبع بسیاری از متکلمان اهل سنت،معتقد است، امامیک، مقام حکومتی ظاهری است که علاوه بر بررسی مسائل اجتماعی و سیاسی مانند: اقامه ی حدود، جمع آوری وجوهات شرعی و مراقبت از کیان کشور، حفظ و اجرای دین را بر عهده دارد. از دیدگاه قاضی باقلانی، مقام امامت، از فروع دین و یک مقام فرعی و اجتماعی است که دست جامعه اسلامی در گزینش و انعقاد آن باز است و فلسفهی انتخاب آن به جهت اجرای احکام الهی است؛ زیرا اجرای احکام و جهاد در راه خداوند، بدون امام امکان پذیر نیست و در این دیدگاه، هر چند نص و عصمت از ویژگی های امام نیست،اما اطاعت از همین امام واجب است که این نوع نگاه به مبانی انتخابی و روشهای انتخاب اهل سنت بر میگردد.

لینک کمکی