فایل ورد word بررسي تغييرات کاربري اراضي با استفاده از تکنيک هاي سنجش از دور (مطالعه موردي بخش مرکزي شهرستان آمل)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word بررسي تغييرات کاربري اراضي با استفاده از تکنيک هاي سنجش از دور (مطالعه موردي بخش مرکزي شهرستان آمل) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word بررسي تغييرات کاربري اراضي با استفاده از تکنيک هاي سنجش از دور (مطالعه موردي بخش مرکزي شهرستان آمل)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word بررسي تغييرات کاربري اراضي با استفاده از تکنيک هاي سنجش از دور (مطالعه موردي بخش مرکزي شهرستان آمل)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word بررسي تغييرات کاربري اراضي با استفاده از تکنيک هاي سنجش از دور (مطالعه موردي بخش مرکزي شهرستان آمل) :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

تغییرات کاربری اراضی بر اثر فعالیت های بشری اغلب بدون برنامه ریزی صحیح در کشورهای در حال توسعه در حال انجام است. با توجه به پیشرفت های گسترده علوم فضایی و در اختیار بودن انواع تصاویر ماهواره ای، شناسایی و کشف این تغییرات براحتی و با هزینه کم و با دقت بسیار بالا به دلیل پوشش مکرر و تکراری این داده ها صورت می پذیرد. در این پژوهش تغییرات کاربری بخش مرکزی شهرستان آمل در یک دوره 22 ساله مورد ارزیابی قرار گرفت. برای انجام این پژوهش از تصاویر سال 1996 سنجنده TM و 2018 سنجنده OLI ماهواره لندست 8 استفاده گردید و پس از انجام پیش پردازش های لازم با طبقه بندی نظارت شده SVM آشکارسازی تغییرات انجام شد. صحت کلی و ضریب کاپای تصاویر طبقه بندی شده برای تصاویر TM به ترتیب 91.2 و 0.89 و برای تصاویر OLI، 92.63 و 0.91 می باشد که نشان از دقت و صحت بالای طبقه بندی دارد. پس از آشکارسازی تغییرات و مقایسه نقشه های خروجی به این نتیجه رسیدیم که حدود 15 درصد به مناطق شهری اضافه گردیده که اغلب این مناطق از بخشهای کشاورزی و جنگلی کم شده است.

لینک کمکی