فایل ورد word بررسي تغييرات آب و هوايي و تاثير آن بر گردشگري به کمک تصاوير ماهواره اي TM (مورد مطالعاتي: حوضه تالاب گاوخوني)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word بررسي تغييرات آب و هوايي و تاثير آن بر گردشگري به کمک تصاوير ماهواره اي TM (مورد مطالعاتي: حوضه تالاب گاوخوني) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word بررسي تغييرات آب و هوايي و تاثير آن بر گردشگري به کمک تصاوير ماهواره اي TM (مورد مطالعاتي: حوضه تالاب گاوخوني)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word بررسي تغييرات آب و هوايي و تاثير آن بر گردشگري به کمک تصاوير ماهواره اي TM (مورد مطالعاتي: حوضه تالاب گاوخوني)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word بررسي تغييرات آب و هوايي و تاثير آن بر گردشگري به کمک تصاوير ماهواره اي TM (مورد مطالعاتي: حوضه تالاب گاوخوني) :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

گردشگری از جمله صنعت هایی است که در صورت فراهم آوردن زیر ساخت های لازم می تواند به یک صنعت پردرآمد تبدیل شود. یکی از شاخه های گردشگری، گردشگری محیط زیست که طرفداران زیادی دارد. از جمله چالش هایی پیش روی این شاخه از صنعت گردشگری مساله تغییر آب و هوایی و در نتیجه تغییر در مناطق هدف برای گردشگری محیط زیست می باشد. با برنامه ریزی دقیق می توان این چالش را به فرصت تبدیل نمود. از جمله ابزارهایی که برای این برنامه ریزی صحیح می تواند به کار آید دورسنجی و پردازش داده های ماهواره ای می باشد. در این تحقیق با استفاده از شاخص NDVI تغییرات پوشش گیاهی حوضه نالاب گاوخونی که در نتیجه تغییرات آب و هوایی است، در تصاویر ماهواره ای TM سال 1999 میلادی و 2018 میلادی بررسی و مقایسه شده اند. هر چند که تالاب گاوخونی جذابیت های خود برای جذب گردشگر را از دست داده است ولی در نزدیکی آن کویر خارا ظرفیت های خوبی برای جذب گردشگر در رسته کویرگردی دارد. در تصاویر ماهواره ای مناطق کویری به وضوح قابل تفکیک هستند. مشاهده شد که این ابزار کارآیی مناسبی برای برنامه ریزی های گردشگری دارد و می توان آن را برای مناطق مشابه به کار گرفت.

لینک کمکی